Testy doporučují zimní přezutí bez kompromisů

Testy doporučují zimní přezutí bez kompromisů

Testy doporučují zimní přezutí bez kompromisůJe čas zimního přezouvání pneumatik. S tím je spojený tradiční boj argumentů kvalita versus cena. Testy však ukazují, že není až tak nutný. Nejdražší totiž neznamená vždy nejlepší.

Výrobci pneumatik před každou sezónou představují nové řady pneumatik a ty podrobují srovnávacím testům. Co z těch letošních vychází? Testy se zaměřují na největší hráče na českém trhu, mezi něž patří Bridgeston (včetně značky Nokian), Michelin, Goodyear, Barum, Pireli nebo Tomket.

Cenově je lze rozdělit do dvou kategorií, přičemž do té nižší patří především Tomket. Ten se však svými parametry u řady Snowroad 3 v mnoha ohledech vyrovná dražším značkám. Zimní obutí této značky je přitom prodávané už ve všech myslitelných rozměrech a může tedy být řešením pro všechny řidiče.

Pro ty, kteří nechtějí sahat hluboko do kapsy, se nabízí řešení bez kompromisů mezi cenou a užitkem. Tomket vyhovuje vysokým nárokům jak na sněhu, tak i na uježděném ledu. Dovoluje komfortní jízdu i v extrémních podmínkách, což ocení především ti, co jezdí na hory. Konstruktéři je zbavili mnoha neduhů, které byly charakteristické pro zimní pneumatiky. Jedním z nich byla měkká směs, kvůli které se rychle ojížděly. Snowroad 3 od Tomketu slouží spolehlivě a dlouho. Dalším parametrem trápícím řidiče v zimě byla vyšší hlučnost. I to se podařilo do značné míry odstranit. Přitom nejsou rozhodně drahé. Například gumu o rozměru 165/70 R14 lze pořídit za něco málo přes 900 korun. A ještě k tomu získáte zdarma službu AXA Assistance.
ZPĚT NA NOVINKY