Tomket – po všech stránkách skvělý poměr cena/výkon

Tomket – po všech stránkách skvělý poměr cena/výkon

TomketČeská prémiová značka Tomket vtrhla na zdejší trh s energií lva a v tomto ostrém nástupu pokračuje. Rozšiřuje postupně sortiment tak, aby měla co nabídnout skutečně každému motoristovi. Dokazuje přitom, že rozhodně neplatí, že co je drahé, to je dobré. Přes velmi příznivou cenu pneumatiky Tomket přinášejí skvělé vlastnosti srovnatelné se zavedenými a mnohem dražšími značkami jako je Michelin, Dunlop nebo Barum. Dokazují to mnohé testy motoristických odborníků.

Jestli si tedy právě teď lámete hlavu nad tím, do jakých lodiček obout svého čtyřkolového miláčka, pak se značkou Tomket rozhodně neprohloupíte. A jestli se ptáte, zda má Tomket tu správnou velikost, pak vězte, že určitě má. Výrobce nabízí všechny běžné rozměry a nejen ty.
Na své si přijdou majitelé dodávek, terénních aut, SUV, jsou k mání v celoročním provedení, letním i zimním.

Výhradním prodejcem je největší e-shop u nás – nejlevnejsipneu.cz. Pokud si je chcete nechat zaslat, pak si buďte jisti tím, že vám přijdou obratem, takže ani s tím není problém.

A jaké mají vlastnosti? Spotřebitelské testy jasně ukázaly, že jsou velmi dobré. Už jich byla celá řada a každý z nich sledoval trochu jiné parametry, jiné rozměry, různé typy a značky pneumatik. Obecně se ale dá říci, že na suchu i mokru si vede Tomket téměř královsky. Značky jako Barum, Kleber, které se cenově blíží, poráží Tomket celkem bez problémů. Dobře sedí v zatáčkách, má kratší brzdnou dráhu, nejsou hlučné a hlavně hodně vydrží. V testech Tomkety dokázal potrápit třeba Michelinky, které jsou ovšem cenově úplně někde jinde. Rozdíly v jízdních vlastnostech ale byly tak těsné, že volba je jednoznačná. Konkrétně třeba u testů 17 palcových pneumatik na mokru byla brzdná dráha z rychlosti 80km/h u Tomketů jen o deset centimetrů delší než u Michelinů. V tomto nezávislém testu zveřejněném na serveru novinky.cz v pořadí třetí pneumatiky zaostaly za Tomkety o tři metry, což už je znát.

Vyvážená směs, která se používá při výrobě pneumatik, navíc zaručuje dlouhou výdrž. Podle dalšího z testů, který se zaměřil na tento aspekt, vyšlo najevo, že se sjíždí třeba proti Michelinům nebo Barumkám méně. Autoři změřili, že měly nové pneumatiky Tomket vzorek hluboký 7,5 milimetru. Po testování na různém terénu a různých podmínkách (od dálnice přes městský provoz, okresky až po terén) se po 15 tisících kilometrech sjely pneumatiky na přední hnané nápravě o 1,5 milimetru a vzadu o necelý milimetr. V testu bylo uvedeno, že pneumatiky řidiči rozhodně nešetřili a přiznávali, že běžný uživatel se k nim patrně chová mnohem šetrněji. Z toho je tedy vidět, že Tomkety rozhodně nejsou pneumatikami, které by bylo nutné měnit po každé sezóně.

V prvních testech, kdy byly pneumatiky čerstvě na trhu, jejich autoři sice chválili jízdní vlastnosti, ale pochybovali právě o jejich výdrži. Nyní mají pneumatiky jejich uživatelé již několikátou sezónu a dle jejich ohlasů gumy drží a plní veškeré představy majitelů.

Módní záležitostí se staly pneumatiky Allyear, tedy ty celoroční. Odpadají náklady na přezouvání a skladování těch sad, jejichž sezóna právě neběží. Mnozí se obávali, že to bude na úkor vlastností – v zimě nebudou plnit roli zimních pneumatik a v létě se budou více sjíždět a na rozehřátých dálnicích plavat. Není tomu tak. Pro běžného uživatele, který jede třikrát čtyřikrát do roka do hor a v létě ujede do dvaceti tisíc kilometrů, jsou celoroční pneumatiky skvělou volbou. Samozřejmě profesionální řidiči nebo horalé by si měli raději koupit sezónní pneumatiky, ale pro průměrné řidiče je ideálním řešením Allyear.

Na své si přijdou i majitelé dodávek, na něž myslel Tomket s řadou C, která předchází rychlému opotřebení i u velmi naložených aut. Dokážou roznášet váhu a optimalizovat tak jízdní vlastnosti.

Letošní novinky pak přinášejí skvělé vlastnosti výrobků značky Tomket i pro majitele SUV a terénních aut.

Zkrátka a dobře, jestli netoužíte vyhazovat peníze oknem a přitom se chcete cítit na silnici jistě a bezpečně, pak je pro vás Tomket tou nejlepší volbou na trhu. Jednoznačně vede mezi konkurencí ostatních výrobců poměrem cena/výkon. A je vcelku jedno, čím jezdíte, z nabídky si vybere každý.
ZPĚT NA NOVINKY